Také udržujete v činnosti komunitu přátel, se kterou pořádáte různé kulturní či sportovní akce? Toto není nic neobvyklého, například existují jezdecké oddíly, kde se kromě lásky ke koním lidé schází i v zimě na horách, aby brázdili terény místních sjezdovek, anebo lyžovali na běžkách, a v létě si dopřejí například vodáckou výpravu. Tu zorganizují tak, že splouvají každý rok jinou řeku, většinou říční toky v tuzemsku, ale vyloučit nelze ani plavby po řekách v zahraničí, například v Polsku, v Rakousku, na Slovensku a ve Francii.
Plavba po řece, jako je Lužnice, v úseku mezi Dráchovem a Soběslaví, kde je víceméně mělko, si mohou dovolit i neplavci, ale na řekách většinou převládají obtížnější a hlubší úseky, kde je znalost plavání nutností. Pravda, existují i plovací vesty, ale jestliže se kupříkladu dostanete do vodního válce a musíte jej podplavat, vestu nakonec odepnete. Anebo se vesta zachytí za větve, roztrhne se a pak vám už nepomůže. Umět plavat je zkrátka nutné a málokterý organizátor vodáckého putování si vezme „na triko“ to, že má ve své skupině neplavce.
Jestliže právě vy nebo někdo z vašich blízkých neumíte moc dobře plavat, nebo dokonce neumíte plavat vůbec, postarejte se o to, abyste se to naučili, pokud si chcete užít plavbu po řekách, a vězte, že byste o mnoho přišli, protože je to fantastické dobrodružství. Zapište se do lekce plavání v Praze, trenéři se vám budou individuálně věnovat a postarají se o to, abyste to zvládli, a abyste neměli strach z hloubky a z tekoucí říční vody. Budete si pak moci dovolit nejen plavbu po řece, ale můžete si pak dopřát plavání na pískovnách, na přehradách, anebo i v moři. Budete moci provozovat i jiné vodní sporty, například jachting nebo windsurfing a budete moci o sobě tvrdit, že už jste vodní živel, i když třeba nejste narození ve znamení Vodnáře.