Jednou z nejčastěji prováděných činností na zahradách je bezesporu sekání trávníku. Přeci jen, nikdo nechce mít svou zahradu zarostlou, nehledě na to, že by se zde mohla držet klíšťat a jiní škůdci. Ovšem ne vždy je situace tak jednoduchá. Může se například stát, že budeme buď dlouhodobě pryč či nemocní. Když se pak vrátíme, zjistíme, že se nám na našem pozemku vytvořil pěkně vysoký porost. A s tím je potřeba si poradit. Problém je, že sečení vysoké trávy není ani zdaleka tak jednoduché jako u té nízké.
Zde totiž musíme dodržovat speciální pravidla, jinak si nejen přiděláme práci, ale také snadno zničíme sekačku či jiné náčiní, které k tomuto účelu používáme. Jsou zde totiž určitá specifika, která je potřeba vzít v úvahu. Tím asi největším problémem je fakt, že takto vysoká tráva má stébla silná a tuhá. Mnohdy se spíše podobají větvičkám, než trávě. To také znamená, že je na jejich useknutí potřeba více síly. To znamená větší zátěž pro sekačku a její rychlejší opotřebení.
Ve vysoké trávě také hůře vidíme nejrůznější překážky, jako jsou drobné kameny či spadlé větévky ze stromu. Snadno na ně tedy najedeme, což může vést k dalšímu poškození sekacího náčiní. Abychom se tomu vyhnuli, je dobré nastavit výšku sekání na co možná nejvyšší úroveň. Jistě, znamená to, že budeme muset sekat dvakrát, avšak pokud nemáte pozemek hladký jako golfové či fotbalové hřiště, pak je tato opatrnost rozhodně na místě. Zvláště pokud máte děti, které mohou nechat venku své hračky. I těch si totiž nemusíte v hustém porostu všimnout.
U vysokého trávníku pak ještě více platí, že jej nesekáme, pokud je mokrý. Nejenže totiž může díky vlhkosti snadno zreznout ostří, mokrá tráva se zároveň mnohem obtížněji seká. Proto se sekáním vyčkejte na slunečné období a nechte ji řádně vyschnout. Váš úkol pak bude mnohem snazší.