Hesla

O tomto tématu se hovoří stále, ale je to skutečně zapotřebí, protože k ukradení účtu dochází stále. Samozřejmě že instituce se snaží chránit účty svých uživatelů neustálým posilováním bezpečnosti, ovšem jistá míra odpovědnosti je a stále bude na nás. Prvním krokem je vybrat si dostatečně silné heslo. Někde ani jiné mít nemůžeme. Rozhodně by mělo obsahovat velké písmeno, čísla, větší počet znaků a nějaký ten speciální znak.

zabezpečení mobilu

Když se totiž bude někdo snažit prolomit heslo uživatelů obyčejným zkoušením kombinací, tak by to v tomto případě trvalo opravdu dlouho, protože možných kombinací je spousta. Také platí, že není dobré dát si heslo do internetového bankovnictví stejné jako do pofidérní webové stránky. Může se určitě stát, že nějaké to heslo zapomeneme, proto je rozhodně výhodné vést si deníček, protože ztráta hesla může znamenat značné nepříjemnosti. Své údaje k účtům nikomu neříkejte a zacházejte s nimi s opatrností.

Různé podvody

Jistě jste slyšeli už někdy o tom, že člověk si vyhlídl třeba domácího mazlíčka či něco jiného. Prodávají mu posílal fotky, plánoval předání a podobně. Kupující mu tedy poslal smluvenou částku, ovšem potom komunikace přestala a peníze už nikdy neviděl. Tento scénář není nic neobvyklého, ovšem i přesto na něj můžeme narazit. Proto neposílejte podobným prodejcům peníze předem.

muž za notebookem

Když Vám někdo pošle odkaz na stránku, kde se mají vyplnit osobní údaje třeba o platební kartě, tak rovnou běžte pryč, protože byste mohli přijít o velký balík peněz. Samotnou kapitolou jsou stránky, kde na Vás vyskočí, že jste vyhráli třeba nový mobil. Zde je jasné, že to nebude jen tak. Abyste se vyhnuli virům, tak kromě bezpečného chování pomůže také dobrý antivirový program. Spousta virů je zákeřných, takže se s nimi nechce potkat žádný uživatel. Proto není dobré mít v počítači citlivé údaje jako je například naskenovaný občanský průkaz.