Filtrování vody v bazénu je nezbytné pro udržení její čistoty. Využívá se k tomu filtrační zařízení založené buď na bázi papírové kartušové filtrace, anebo s křemičitým pískem. Kartušová filtrace je určena spíše pro malé typy nádrží, jako jsou vířivé vany, s pískovou filtrací S2 TOP 600 chlorito.cz již můžeme počítat u menších bazénů, například kruhových o průměru 4 metry.
Médium v pískové filtraci je dostatečně účinné přibližně po dobu dvou až tří koupacích sezón, jakmile se obrousí hrany písečných zrn, je třeba písek vyměnit za nový, případně nahradit zeolitem o stejné frakci. Naštěstí se nejedná o příliš vysoký zásah do rodinného rozpočtu, výměna písku vás v případě 25 kg pytle přijde zhruba na necelé tři stovky. Otázkou pak zůstává, kam s použitým pískem, je to přece jen škoda vysypávat jej do popelnice nebo jej vyhodit někam do polí.
Zdravý koutek na zahradě – v době, kdy neexistovaly mobilní telefony a výpočetní technika, jsme si dokázali hrát i bez ní, a to mnohdy velmi poutavě. Bývaly doby, kdy si děti dokonce vystačily jen s jednoduchými hračkami a ke hře také často využívaly pískoviště. Hra na písku je velmi kreativní a výhodou toho je i fakt, že jsou děti venku na vzduchu a mohou si tu hrát i na sluníčku, takže tím skrze pokožku získávají důležitý vitamín D. Chcete-li vašim dětem přispět k zábavě bez mobilních sítí, vytvořte na zahradě prostor pro pískoviště a kolem něj byste mohli vybudovat bosonohý chodník. Například tak, že pískoviště bude mít čtvercový půdorys o rozměrech 3 x 3 metry, po jeho obvodu ponecháte travnatý pruh o šíři řekněme půl metru a vedle něj pak zhotovíte základnu pro bosonohý chodník, odpovídající půl metru širokému pruhu kolem dokola celého pískoviště. Bosonohý chodník vysypete filtračním pískem a na některých místech jej doplníte dalšími prvky, jako jsou oblázky, šišky, dřevěné odřezky, plastové kuličky atp.